Pojeďte s námi do Lurd

Vladimír Burian - oficiální fotograf

Jmenuji se Vladimír Burian a jsem zapáleným fotografem již něco přes dekádu let. Za tu dobu jsem získal spoustu zkušeností jak s prací s technikou tak s objekty, které fotím. Během času jsem se zaměřil podrobněji na mnohé, ale nejvíce se mně dotkla práce se zvířaty a lidmi. Věřím, věřím, že jsem svou učenlivostí a přístupem dosáhl profesionality, kterou mohu hrdě prezentovat. Zůčastnil jsem se jako fotograf vlakové pouti 2014 a těším se, že budu moci tento krásný zážitek znovu prožít. Více na www.fotoburian.cz

Petr Konvička

je člověkem mnoha oborů, jazykovým nadšencem a vášnivým cestovatelem, objevitelem různých kultur a lidských povah. Na pouť se taktéž moc těší.

Daniela Walová

Jmenuji se Daniela. Pocházím z Karviné, ale studuji v Brně francouzštinu a žurnalistiku. Zejména francouzština je mou velikou vášní a prostupuje nejen můj studijní, profesní ale i osobní život. Být frankofil je totiž krásné, n’ est-ce pas? Mým snem je jednou absolvovat takovou „tour de France“, ale bez kola, protože nejsem zdatná cyklistka, projet celou Francii křížem krážem a prozkoumat každé její zákoutí.

Marie Hrušková

studuje na Karlově univerzitě tlumočení a překlad z angličtiny a francouzštiny. Právě kvůli studiu se do zahraničí vydala již několikrát. Půl roku například strávila v kanadském městě Vancouver a dva semestry ve francouzském Bordeaux. Do Lurd, které leží nedaleko, již jednou pouť vykonala a moc se těší, až se na tohle nádherné místo podívá znovu, tentokrát jako průvodce na české vlakové pouti 2017.

Radka Julínková

miluje cestování, ráda poznává nové lidi, místa, kuchyně a kultury. Má ráda cizí jazyky, výtvarné a kreativní činnosti, hudbu a práci s lidmi. Na vlakovou pouť už se nesmírně těší. Domnívá se, že život je úžasný, a proto když už se náhodou nesměje, tak se alespoň usmívá ;).

Michal Kubina

Michal - muž v domácnosti, otec na mateřské, lektor češtiny jako cizího jazyka, koordinátor malinké jazykovky. Též začínající amatérský sadař a výrobce jablečného cidru. Snad jednou i včelař. Na pouti ještě nebyl - proslechlo se o něm, že se těší.

Miroslava Knedlová

Miroslava Knedlová pracuje pro CK od doby jejího vzniku, pravidelně se podílí na přípravě poutních cest. V roce 2009 žila ve francouzském Avignonu. Zabývá se sociálním uměním a vztahy mezi lidmi, sociální pedagogikou, jako herečka a scénáristka působí v Osvětovém kočovném divadle. Ráda putuje, obzvlášť po horách, ale stejně tak po všech krajinách - vnějších i vnitřních. Motto na cesty: "Kdo chce jít rychle, ať jde sám. Kdo chce dojít daleko, ať jde s druhými."

Eva Macková

pracuje v neziskové organizaci, kde pomáhá propojovat mladé lidi s dobrovolnickými organizacemi po celém světě. V roce 2016 se v Maroku zapojila do budování permakulturní zahrady a do organizace klimatické konference COP 22. Snaží se žít bez obalů a baví ji nahrávání a poslouchání zvuků města a krajiny."

Vavřinec Havlíček

se zúčastnil vlakové pouti 2014 jako průvodce. Vyznačuje se svou vášní pro vlaky a vlakové soupravy všeho druhu. V CK působí také jako realizátor expedic - podílí se na přípravě cest do Chartres, Orléans, Mont-Saint-Michel apod.

Tereza Uřičářová

pochází z malebné vesničky Tvarožná Lhota na jihovýchodě Moravy. Je milovnicí cest a putování. Zajímá se o etnografii, francouzský jazyk a tanec. Velmi se těší na vlakovou výpravu 2017.

Adéle Gardavská

průvodcovala na pouti v roce 2014 a již netrpělivě očekává další vlakové dobrodružství. Neskrývá své nadšení pro hudbu, francouzský jazyk, cestování, sport a vaření. Absolvovala studijní pobyt v Aix-en-Provence a Clermont-Ferrand. V současné době dokunčuje Evropská studia a obor zobcová flétna na konzervatoři.

Eva Psutková

působí jako sociální pracovnice a poradkyně pro integraci. Kromě její práce ji baví také cestování na zajímavá místa všemožnými dopravními prostředky. Dělá jí radost práce s lidmi, proto už se moc těší na společné zážitky v rámci naší duchovně-putovní výpravy.